Poloha

Nemovitost je v chráněné krajinné oblasti " Kokořínsko" asi 66 km od Prahy a 6 km od města Dubá v osadě Dolní Heřmánky.Poloha chalupy v Polomených horách je předurčena ke všem druhům turistiky.Hlavní cyklotrasa je ve vzdálenosti asi 500m a vede po Husí cestě 10 km po hřebenech pískovcových útvarů.
V okolí se nachází např. Vlhošťská rezervace , chráněné útvary Husa, Krápník ale i rostliny a živočichové.Poměrně blízko jsou i zříceniny Hrádek /6,5 km/ Ronov /7,5 km/ Čap /7 km/ Chudý hrádek /2km/.Ve vzdálenosti 1km je vesnice s konzumem a hospodou.

Charakteristika

Usedlost je zhruba 200let stará a je zařízena ve stylu 20let.Budovu je možné obývat celoročně, vytápění je pomocí pevných paliv
a přímotopů.K usedlosti patří zahrada o rozloze cca 1500m2 sousedící s lesem.Na zahradě je menší bazének o průměru 4m sloužící k osvěžení,pískoviště a v létě pingpong. Na pozemku za zahradou je přírodní hřiště a ohniště.

Při obnově domu jsme se snažili zachovat původní stavební dispozice a styl při zařízení místností by měl být ohraničen 20.-30.léty 20.století.Jak se tento záměr podařil můžete posoudit sami.